0
brbr

brbrKthimi ne kuvend ishte fryt i nje perpjekje disamujore te opozites per te mbrojtur nje kauze jetike te shqiptareve ate te dekriminializimit te parlamentit Keshtu u shpreh kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha teksa beri nje rezyme te aksionit politik qe u finalizua me votimin ne kuvend te rezolutes se perbashket te ndermjetesuar nga eurodeputetet Kukan e Flekenshtainbrbr
brbrBasha tha per mediat se me kthimin ne kuvend opozites i mbetet si detyre te permbushe brenda afateve angazhimin qe rrjedh nga marreveshja e 23 Dhjetoritbrbr
brbrPor beteja e opzoites sipas Bashes nuk do te jete vetem ne kuvend por edhe perkrah qytetareve ne protestat popullore kunder qeverise Rama 8211 Meta qe po varferon cdo dite e me shume shqiptaretbrbr
brbrKreu i opozites shprehu vleresimin edhe per eurodeputetet Kukan e Flekentshtain qe ndermjetesuan marreveshjen mes mazhorances dhe opozitesbrbr
brbrTv Klanbrbr


dekriminalizimi i parlamentit konference per shtyp Lulzim Basha Protesta TV Klan