Transmetuar me 22112014 - 1248
Tirane 22 nentor 2014 NOAalArjola Ymeraj- Protesta e paralajmeruar e Partise Demokratike ka nisur pak minuta pas ores 1200 me nje marshim i cili kulmoi perpara Kryeministrisebr
br
Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha deklaroi se qytetaret kane ardhur ne shesh per te kerkuar te drejtat e tyre Ai kerkoi nga kreu i qeverise qe te mos luaje me durimin e popullit dhe me buken e tyre duke perseritur kerkesat se qytetaret duan pune dhe dinjitetbr
br
Kemi ardhur sot te perballemi me kete qeveri kemi ardhur se nuk vjen me Edi Rama tek ju nuk iu pyet me E keni marre vesh sot eshte futur ne bunkerin e Enver Hoxhes per te mos iu pare ju sepse mendon se aty nuk iu degjon dot nuk iu shikon dot dhe mendon se nuk e ndjen forcen e bashkimit te nje populli te tere shte futur ne bunkerin e izolimit Kryeministri qe mashtroi e ben sikur harron u shpreh Bashabr
br
Ai shtoi se kreu i qeverise i perdor njerezit si mish per top per eksperimente ne ekonomi shendetesi dhe rendbr
br
Kryedemokrati kujtoi se ka zhvilluar nje tur ne te gjithe Shqiperine ku tha se gjate tij deshperimi i treguar ka qene i paprecedente dhe zemerimi dhe shperthimi i qytetareve ka qene si kurre me parebr
br
Kreu i PD tha me tej se koha po kalon dhe njerezve po iu mbaron durimi duke kerkuaq qe qeveria te zmbrapset dhe te terhiqet nga rruga e zullumit ndersa paralajmeriu se perndryshe nuk do te pranohet qeveria e mashtrotimit por do te largohet ajobr
br
Ne kete linje Basha nenvizoi Ne do tiu largojme prandaj mos kini shprese se do ndalemi do mposhtemi dhe lodhemi  Ne nuk do te pushojme se luftuari per lirite e dhunuara ketu do te na keni sot neser javen e arshsmme muajin e ardhhm deri sa te plotesoni kushtet e kotnrates me popullinbr
br
Ai iu drejtua Kryeminisitrit Edi Rama duke thene se shqiptaret nuk i kane harruar premtimet dhe mashtrimet dhe se shqiptaret nuk mposhten as me shtet policor dhe as me dhunebr
br
Ai kerkoi nga qeveria qe te mos ua bej me te veshtire jeten shqiptareve te mos rrise cmimin e energjise elektrike te mos rrise taksat te mos rrise tarifat per studentet etj duke kerkuar qe te hiqet dore sa nuk eshte vonebr
br
Hiq dore perpara se te jete vone Ne kemi dale se duam drejtesi duam funksionimin e shtetit ligjor Dil nga bunkeri e degjoi qytetaret degjoi para se te jete teper vone lerini historite e Natstradinit shqiptaret kerkojne presin dhe meritojne respektimin e kontrates me zgjedhesit shkunduni hapini veshet dhe degjoni Kur e merr gjithe pushtetin do mbash gjithe pergjegjesite sepse kontrata me shqiptaret eshte e shenjte nuk mund te luash me te Ka nje rregull kur nuk permbush kontraten nuk largohet qytetari nuk bie qytetari jepet doreheqja ose rrezohet qeveria tha nder te tjera Bashabr
br
Protesta e opozites Policia e Tiranes merr masabr
br
Protesta e sotme opozites ka vene ne levizje policine e kryeqytetit Policia e Tiranes ben me dije se ka marre masat per sigurimin e rendit dhe qetesise para gjate dhe pas protestes se zhvilluar nga Partia Demokratike e Shqiperisebr
br
Gjate dites se sotme duke filluar nga ora 1000 nuk do te lejohet parkimi i automjeteve ne sheshin Skenderbej Bulevardin Deshmoret e Kombit dhe ne sheshin Nene Tereza Tiranebr
br
Do te bllokohet totalisht qarkullimi i mjeteve duke  filluar nga 1100 deri ne oren 1600 dhe nuk do te lejohet parkimi ne sheshin Skenderbej Bulevardin Deshmoret e Kombit sheshin Nene Tereza si dhe Sheshin Italiabr
br
Ne perfundim sqarohet se policia e kryeqytet ka marre te gjitha masat per zhvillimin normal te marshim- protestes para gjate dhe ne perfundim te ketij aktiviteti politikaynoaalbr
br
Komentoni mbi kete lajm me poshte Nese keni dicka per te raportuar mbi kete teme na shkruani tek prnoaal
Lajme te lidhuraFOTOGALERI

lang enUS

p idlastbrbr