Transmetuar me 03012016 - 1934


PUBLICITETDeputeti demokrat Sali Berisha akuzoi sot kryeministrin Edi Rama lidhur me vendimin e Keshillit Bashkiak per dhenien me koncesion te parkingut nentokesor ne parkun Riniabr
br
Ish-kryeministri Berisha shkruan se ky vendim i ndermarre naten e nderrimit te viteve eshte ne kundershtim me ligjetbr
br
Te dashur miq Edi Rama zgjodhi vigjiljen e Vitit te Ri per te urdheruar keshilltaret e tij ne Bashkine e Tiranes qe te votojne per ti dhene ne aparence firmes se falimentuar te Besnikut te Partise Parkun Rinia per menaxhim dhe ndertimin e nje parkingu gjigant nentokesor Ky vendim eshte ne kundershtim me te gjitha ligjet pasi firma e Besnikut te Partise eshte e falimentuar dhe nen sekuestro dhe nuk mund te fitonte kurrsesi koncesionin ne fjale per 30 vite shkruan Berishabr
br
Deputeti Sali Berisha deklaron se perfituesi real nuk eshte Sula por vellai i kryeministrit Olsi Ramabr
br
Mediat mjerisht vertet besuan se perfitues i koncesionit ishte Besniku i falimentuar i Partise Burime te mirinformuara njoftojne se Besniku i Partise ne kete rast eshte perdorur thjesht si gjethe fiku pasi perfituesi real pra prapa tij qendron fiks Olsi Rama vetekuptohet ne perfaqesim direkt te Edi Rames Gjate mandatit te tij si kryetar i Bashkise se Tiranes Edi Rama i shiti Besnik Sules nje siperfaqe toke ne Parkun Rinia me nje cmim qesharak prej vetem 12 leke metrin katror Kurse tani se fundi Rama miratoi ne qeveri vendimin antiligjor per te dhene me koncesion per 30 vjet per menaxhim privateve thuhet ne postimin e demokratitbr
br
Sipas Berishes me kete vendim ai i hapi rrugen marrjes nga Olsi Rama per llogari te Edi Rames me koncesion per 3 dekada te Parkut Rinia Kjo ishte nje veper tjeter e zeze e kryehajdutit te shtetit Edvin Kristaq Rama jcnoaal

lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix