E merkure 11 Prill 2012 2106

Sali Berisha ne BrukselKreu i mazhorances Sali Berisha i cili ndodhet per nje vizite ne Bruksel ka zbutur per here te pare tonet ndaj opozites. Gjate fjales se mbajtur ne takimin me partite popullore evropiane kryeministri Berisha i pyetur lidhur me statusin kandidat te vendit eshte pergjigjur se qeveria por edhe opozita po permbushin detyrimet e veta. Kryeministri Berisha ka thene seBindja ime eshte se qeveria do te beje gjithcka per te permbushur detyrimet e saj. Deri tani une mund te them se opozita po permbush detyrimet e veta. Ky eshte vleresimi im. Qeveria po punon intensivisht per te permbushur detyrimet dhe po i permbush ato. Natyrisht ky eshte nje proces qe po persoset ne menyre te vazhdueshme por qeveria po punon me seriozitetin me te madh ne te gjitha fushat ne menyre qe te permbushe standardet e kerkuara. Gjithashtu pjesemarres ne konferencen Ballkani drejt integrimit evropian Berisha u shpreh se ka respekt te plote per opoziten nderkohe qe jeta parlamentare eshte kthyer tashme ne normalitet. Madje Berisha ne fjalen e tij deklaroi se opozita nuk ka qene asnjehere anti-europiane. Ne fjalen e tij Berisha u perqendrua te arritjet ekonomike te Shqiperise si dhe te festa e 100 vjetorit te pavaresise.

Komente

Facebook