brbrPolicia e Vlores ka bllokuar kete te marte nje skaf ne gjirin e Shen Vasilit ne Karaburun Sipas policise mjeti lundrues ndodhej ne nje  distance prej 50 metra nga bregu Ne skaf ndodheshin 15 persona te cilet nuk kishin me vete pajisjet shpetuese ne rast renieje ne uje Po ashtu drejtuesi i skafit nuk kishte patente dhe po lundronte pa shenjat perkatese ne skaf Policia ka bere bllokimin e mjetit deri ne perfundimin e procedurave te plota per vendosjen e gjobes  Keto masa vijne menjehere pas incidentit ne plazhin e Himares ku nje shtetas rus humbi jeten pasi u godit nga nje skaf brbr
brbr brbrbr