e Enjte 30 Tetor 20141134 am


p classwp-caption-text Rama dje gjate takimitbrbrNje qytetare e ftuar dje ne takimin me Kryeministrin Rama mbeshteti qeverine ne aksionin e saj per prerjen e energjise dhe prangosjen e biznesmeneve qe e kane vjedhur ate ndersa kerkoi qe aksioni i Ministrise se Brendshme dhe OSHE-se te vazhdoje me po ate sukses qe u zhvillua aksioni antikanabis ne Lazarat dhe Dukagjin Jam shume dakord qe merremi me biznesmenet sepse ka nga ata biznesmene shoku Edi qe edhe pse kane leke me shume behen me keq se ne qe nuk kemi dhe jemi pensioniste edhe nga ana e kujdesit edhe nga ana e shfrytezimit edhe nga ana e koprracllekut Keni bere shume mire dhe fakti tregoi se arrestimet e bera dje 21 veta tregoi se ju kishit te drejte Per kete pergezoj te gjithe shoket e policise bravo bravo bravo edhe me Lazaratin bravo edhe me Dukagjinin bravo do ti themi edhe me KESH-in tha qytetarja prezente ne takim Por pas ketyre epiteteve dhe lavderimeve Kryeministri Rama e paralajmeroi se ish-kryeministri Berisha do te merret me qytetaren Po te paralajmeroj e di qe ti nuk ke Facebook por eshte njeri qe rri gjithe diten ne Facebook qe do te thote se me kete qe the shoku Edi do te thote se ishte mbledhur organizata e Partise Komuniste tha Rama Por qytetarja vijoi ne deklarimin e vet se le te thone cfare te duan ne nje parti kemi qene pastaj u ndane ne disa por nga Partia e Punes kane dale te gjithebrUne nuk e kam problem ti mos e moho por ti e di qe Ai nuk pyet kush ti dale perpara gra burra por thjesht ta dish iu pergjigj Rama jo pa humor Ajo i kerkoi ministrit Gjiknuri qe te merret me faturistet pasi ata jane abuzuesit e medhenj me detyren Ne jemi shume te gezuar ne kuptimin figurativ qe u mor qeveria me hajdutet Meqenese kemi edhe keta shoket ketu edhe ministrat edhe drejtorin e KESH ne Njesine Bashkiake Nr4 ne Allias kemi mjaft pallate qe jane pa drita ne shkalle ndersa na faturohen 30 kilovat per cdo familje Nderkohe drita nuk ka Kilovatet vidhen neper shtepite e pallatit sepse nuk i vjedh KESH Faturistet te vihen para pergjegjesise tha qytetarjaEnergjia Rama Do rrisim pensionet e kryefamiljareve

tweet

br