Kur ishim t vegjl, fjala q ndoshta kemi dgjuar m shum sht “Mos e Prek” dhe me plot t drejt prindrit na kan kshilluar t mos prekim sende q do t na dmtonin. Por krejt e kundrta ka ndodhur n Brazil, ku mjekt kan zbuluar n trupin e nj fmije 2-vjear plot 50 gjilpra. Radiografit, tregojn gjilprat e shprndara n organizmin e djaloshit, i cili u drgua pak dit m par me urgjenc n spital. Ai kishte dhimbje ekstreme t stomakut dhe t vjella. Mjekt i bn radiografin dhe zbuluan n horror shkaqet e dhimbjes s fmijs. Mjekt prjashtojn mundsin q fmija t’i ket kaprdir gjilprat dhe insistojn se dikush ia ka futur atij n trup, por i ati i fmijs deklaroi pr policin se i biri mund t jet viktim e nj magjie t zez. Ai tha se n shtpin e ish-gruas s tij kishte zbuluar materiale t uditshme q prdoren pr kt magji. Mjekt po prpiqen t’i heqin disa prej gjilprave djalit t vogl, ndrsa pjesa m e madhe e tyre nuk mund t hiqet sepse do t dmtonte shum organe t trupit.