BYRNBERG-Boksieri britanik Dejvid Hej ka fituar titullin e kampionit botëror në kategorinë super të rëndë në versionin WBA pasi që mbrëmë në Nyrnberg të Gjermanisë ka mundur rusin Nikolaj Valuev.
Hej ka fituar titullin në takimin që është zhvilluar në 12 raunde dhe që është vendosur nga gjykatësit.
Dejvid Hej deri tani ka zhvilluar 24 takime, prej të cilave 23 i ka fituar.

(d.b/BalkanWeb)