0
Finalja e madhe e Champions League per here te pare do te jete mes dy ekipeve madrilene Real Madrid dhe Atletico Madrid
Ekipi Atletico Madrid ka mundur mbremjen e sotme ne gjysmefinalen e mbajtur ne Londer skuadren vendase Chelsea me rezultatin 1-3 Ishte ekipi vendas qe me ane te Torres shenoi golin e pare Por rezultati ndryshoi shume shpejt kur ekipi madrilen shenoi plot 3 gola Golashenuesit e Atleticos ishin Lopez Costa dhe Turan
Ndeshja e pare gjysmefinale mes Atleticos dhe Chelsea ishte mbyllur me rezultatin 0-0
Nderkohe mbremjen e se martes ekipi gjerman Bayern Munchen u mund nga Real Madrid me rezultatin 0-4
Finalja e madhe e Champions League do te mbahet me 24 Maj ne Lisbone te Portugalise
tvklanalekAtletico Madrid Champions League Chelsea Finale Real Madrid