Spartaku i Moskes po ruan me dinjitet nderin e skuadrave ruse ne Champions League.

Moskovitet kane shenuar nje 3 golesh ne ndeshjen e dyte te grupit F perballe Zilina-s duke marre drejtimin e grupit me 6 pike. Heroi i ndeshjes eshte braziliani Ari qe u ble ne vere nga Az Alkmaar i cili shenoi dy golat e pare ndersa fitoren e betonoi Ibson nje minute para fundit.

Ndeshjen e pare Spartak e fitoi 1-0 ne fushen e kampioneve te Frances Marsejes me rezultatin 1-0. Ndeshja tjeter e ketij grupi eshte ajo mes Chelsea-t dhe skuadres se Dechamps.