brbrRaundi i 18-ve te UEFA Champions League vazhdon sonte ne mbremje ne platformen Tring me dy takime te tjera interesante qe premtojne emocione dhe spektakel Ne Etihad Stadium skuadra e Pep Guardioles Manchester City ka nje test te forte perballe surprizes se ketij sezoni Monako Skuadra e Principates jo vetem jashte cdo parashikimi e mbylli fazen e grupeve ne vend te pare por udheheq edhe me merite kampionatin francez Te ashtuquajturit citizens kerkojne bileten per ne cerekfinale por jane te vetedijshem se rruga nuk do te jete e lehte perballe nje skuadre plot me te rinj te talentuar qe nuk humbet qe nga 18 dhjetori i vitit te kaluar Te pakten kjo duket edhe nga deklarata e trajneri Guardiola qe deklaroi se eshte i impresionuar nga forma e kundershtarit ndersa pret dy sfida te veshtira Spanjolli pritet ti besoje Agueros de Bryjne dhe David Silva ndersa mungesa e vetme eshte fenomeni brazilian Gabriel Jesus i demtuar Ne kampin kundershtar Radamel Falkao eshte rikthyer ne formen me te mire ndersa vemendje edhe per talentet Lemar Bernardo Silva Bakajoko dhe 18 vjecari Mbape i cili ka shenuar 7 gola deri me tani Nderkohe Bajer Leverkusen dhe Atletiko e Madridit perplasen perseri me njeri-tjetrin pas dy sezonesh Ne ate kohe el colchoneros arriten te kalonin turin vetem nga pika e bardhe e penalltive pasi skuadrat kishin fituar ndeshjet ne shtepi me rezultat te njejte 1-0 Me pare ne vitin 2010 ekipet ishin ndeshur ne kupen e vogel te Europes dhe ndeshjet kishin perfunduar po me te njejtin rezultat 1-1 duke sjelle nje baraspeshe totale ne historine e perplasjeve Nje sfide mjaft e ekuilibruar duke pare edhe momentin e mire ne te cilen ndodhen ekipet Aspiranat nuk do te kene sherbimet e Hakan Calhanoglu ndersa per madrilenet do te mungojne Tiago Godin dhe Huan Franbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br