Champions takimet e sotmeE merkure 03 Prill 2013 1219

p styletext-align justify p
Champions takimet e sotme Do te luhen sonte ne mbremje dy takimet e tjera te vlefshme per cerekfinalet e Uefa Champions League

Ne Santiago Bernabeu Reali i Madridit perballet me turqit e Gallatasarajt Eshte dhe nje sfide mes dy golashenuesve te turneut Kristiano Ronaldo dhe Buruk Jilmaz ne kuoten e 8 golave ne po kaq takime Per skuadren e Murinjos champion mbetet objektivi madhor duke pare shkeputjen e Barcelones ne kampionatin spanjoll Ne historine e perballjeve dy ekipet jane ndeshur tre here ku Gallatasaraj ka fituar ne dy takime ku me i rendesishmi eshte ai i superkupes se Europes Ne takimin tjeter perballen dy surprizat e turneut Borusia Dortmund dhe Malaga nje sfide mes dy skuadrave me lojtare te rinj dhe talente te cilet pelqejne te kontrollojne lojen dhe te krijojne sa me shume gjate 90 minutave
p p

p