Menaxheri i Liverpoolit, Kenny Dalglish, e ka fajësuar lodhjen si arsyen e paraqitjes së dobët të ekipit të tij ndaj Wiganit të shtunën në Anfield.


“Unë thjesht mendoj se nuk e kemi pasur freskinë që e kemi pasur në shumë ndeshje tjera. Ne tentuam që të luajmë, por thjesht nuk kemi mundur. Ata ishim precizë në pasime”.


“Ne është dashur të përballojmë tre ndeshje për një javë dhe kjo është shumë. Kjo është shumë sepse kemi pasur edhe lëndime, por duhet t’ia dalim disi me këtë kalendar të ngjeshur”, ka deklaruar Dalglish.