Trajneri i Frances nuk preferon te shikoje pertej takimit te fundit te Grupit E me Ekuadorin edhe pse Les Bleus shpartalluan Zvicren per nje avancim thuajse te sigurt ne raundin tjeterbr
br
Trajneri i Frances nuk preferon te shikoje pertej takimit te fundit te Grupit E me Ekuadorin edhe pse Les Bleus shpartalluan Zvicren per nje avancim thuajse te sigurt ne raundin tjeter Didier Deschamps gjithashtu perpiqet ta mbaje me kembe ne toke skuadren duke mos e pranuar statusin e favoritit per francezetbr
br
Ishte nje ndeshje me shume se perfekte nje mbremje e bukur me nje rezultat ideal Barazimi i Hondurasit me Ekuadorin do te na kualifikonte direkt por nuk ndodhi keshtu Duhet te presim tani ndeshjet e fundit ne grup A jemi ne favorite Jo nuk besoj per sa kohe nuk e kemi kaluar ende fazen e pare Ishim te mirepergatitur per keto dy ndeshje dhe dhame rezultate konkrete ne fushe Raundi tjeter mund te konsiderohet nje kompeticion i ribr
br
Ndryshe nga festa e francezeve per europianet e tjere ku ndodhen edhe disa futbolliste me origjine shqiptare kjo disfate eshte teper e rende per tu pranuarbr
br
Trajneri Ottmar Hitzfeld ka ende shprese per kualifikimin nderkohe qe uli flamurin ne gjysmeshtize duke thene se humbja e thelle me Francen shenon nje dite te zeze per kombetaren zviceranebr
br
Dy golat e pare theksoi tekniku gjerman ishin vrastare per lojen e helveteve nderkohe qe francezet vazhduan te shfrytezonin cdo gabim te djemve te tij Per Hitzfeld dy shqiptaret me pasaporte zvicerane Dzemaili dhe Xhaka treguan me golat e tyre se Zvicra eshte ende pretendente ne kete Boterorbr
br
Minute pas minute me lajmet e Boterorit foto dhe video i gjeni tek Edicioni Special i NOA per Kupen e Botes 2014 duke klikuarketu

lang enUS

p idlastbrbr