Manchester United thuhet se po bën plan që në janar të transferoi në skuadër mbrojtësin argjentinas, Ezequiel Garay.


Louis Van Gaal ka simpati të veçant për Garayn dhe se po e përcjell me kujdes formën e tij tek Zenit. Për ta afruar Garayn te United, Van Gaal do të shfrytëzoi shoqërinë e mira që ka lojtari me yjet e United, Di Marian e Rojon që së bashku ishin pjesë e Argjentinës në Botëror.
United thuhet se do të tentojë që për 15 milion euro të sjell Garayn në ishull që në muajin janar./indeksonline/

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};