Presidenti i Këshilli Europian, Donald Tusk, ndodhet në Tiranë  për një vizitë disa ditore.


Ai mbërriti mbrëmë, ndërsa sot në orën 10:00 u prit nga kryeministri Edi Rama në kryeministri.


Pritet që të ketë dhe një konferencë të përbashkët mes zotit Tusk dhe kryeministrit Rama.


Kjo është vizita e parë në Tiranë e Presidentit të Këshilli Europian, Donald Tusk.


Ndalesa në Tiranë është pjesë e një turi 24 orësh që Presidenti i Këshillit Europian do të ketë në Ballkan.


Axhenda


Në axhendën e publikuar nga zyra e Tusk, mësohet se zyrtari i lartë i Bashmimit Europian do të pritet në orën 10:00 nga kryeministri Rama dhe më pas të dy do të japin një konferencë të përbashkët për mediat.


Axhenda 

Në orën 10:00 Ceremoniali i pritjes zyrtare të Zotit Tusk nga Kryeministri Edi Rama


Në orën 10:10 do të zhvillohet takimi mes dy delegacioneve.


Në orën 11:00 Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i KE Donald Tusk do të japin një konferencë të përbashkët për shtyp


rama tusk1

Donald Tusk në Tiranë, e pret Kryeministri Rama


rama tusk3

Donald Tusk në Tiranë, e pret Kryeministri Rama


rama tusk2

Donald Tusk në Tiranë, e pret Kryeministri Rama


 


donald tusk1

Presidenti i Keshillit Europian, Donald Tusk mberrin ne Tirane, 21 Nentor 2015


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter