p styletext-align justifyTe gjithe zyrtaret me te larte drejtues te Departamentit amerikan te shtetit kane dhene doreheqjen ne nje veprim qe duket si pakenaqesi e hapur ndaj administrates se re te presidentit Trump Vete i emeruari per sekretar shtetit Rex Tillerson ishte i pranishem ne zyrat e departamentit kur zyrtaret dhane doreheqjen raporton  The Washington Post Behet fjale per Patrick Kennedy nensekretar shteti per menaxhimin ndihmes-sekretari i shtetit per administrimin Xhois Ane Barr ndihmese-sekretarja e shtetit per ceshtjet konsullore Mixhele Bond dhe ambasadori Gentry Smith drejtor i zyres per misionet e huaja Te kater zyrtaret e larte kane sherbyer si ne drejtimin e administratave republikane ashtu edhe me demokratet dhe jane oficere karriere Ata i bashkohen dy drejtuesve te tjere qe dhane doreheqjen ne diten e betimit te Trump si president Associated Press shkruan se megjithese zyrtaret nuk kane pranuar te lidhin largimin e tyre me ardhjen e Trump ne Shtepine e Bardhe shume diplomate te larte kane shprehur pakenaqesine e tyre per menyrat e drejtimit dhe linjat e politikes se jashtme te republikanitbrbr
brbrbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br