Pas gati 3 ditëve në arrati është dorëzuar mbrëmjen e së hënës në polici Esat Dushaj autori i dyshuar i vrasjes së vëllezërve, Shkami ne Shkoder. Ai u dorezua ne policine e Tiranes dhe mendohet se fshihej ne Kamez.