brbrShorti i UEFA Champions League per fazen e grupeve ka rezervuar perballje spektakolare duele te vjetra nostalgji lojtaresh e trajneresh e deri tek perplasje brenda familjes Natyrisht ne plan te pare te gjithe jane fokusuar tek duelet big qe rezervuan goglat ne Monaco Rasti konkret eshte Grupi C i konsideruar grupi i ferrit ne kete faze te Championsit Dy favorite te medha per fitoren finale Barcelona dhe Man City luajne ndaj njera-tjetres Nese shtojme ketu gjermanet e Gladbah dhe Selltikun qe ne fushen e vet eshte gjithnje i veshtire me siguri qe presim emocione te medha nga keto perballje Sigurisht qe vemendja do te jete e perqendruar edhe tek kthimi i Guardioles me Man City ne Kamp Nou stadium ne te cilin fitoi gjithcka si lojtar e mbi te gjitha si trajner i katalanasve Nuk mbetet pas ne aspektin e dueleve sportive dhe emocioneve te se kaluares edhe Grupi D me Bajernin e Munihut favorit kryesor ne Champions Atltetico Madrid 2 here finaliste ne vitet e fundit kampionet e Holandes Psv dhe surprizen ruse Rostov Kampionet ne fuqi te Real Madrid mund te jene te kenaqur qe peshkuan Dortmund Sportingun e Lisbones dhe Legian e Varshaves se Besnik Hasit pavaresisht se nuk eshte nje grup qe duhet marre kaq lehte Juventus padiskutim duhet te jete i kenaqur qe ka gjetur nje grup me Sevillen me te cilen ka luajtur ne Champions edhe vitin e kaluar si dhe Lionin dhe Dinamon e Zagrebit rivale te kalueshem Napoli skuadra tjeter italiane ka qene me fat qe ka peshkuar Benfiken Dinamon e Kiveit dhe Beshiktashin ndersa grupi me i ekuilibruar eshte E-ja ku perplasen CSKA Moske Bayer Leverkusen Totenham dhe Monaco Por kjo faze e grupeve ne Champions do te na dhuroje nje tjeter detaj mjaft emocionues Vellezerit Xhaka pasi u perplasen ne evropian me sfiden Shqiperi-Zvicer do te luajne edhe ne Champions me klubet e tyre ne Grupin A Arsenali ku luan Graniti dhe Bazeli ku luan Taulanti Platforma Tring dhe Vizion Plus natyrisht ne cilesi maksimale HD do ti ofrojne shqiptare cdo te marte dhe te merkure per te dytin vit radhazi emocionet e kompeticionit me te bukur dhe me spektakolar te klubeve ne bote UEFA Champions League duke nisur nga data 13 shtatorbrbrbr