Vapa

Dy adoleshent kan humbur jetn si pasoj e atakut kardiak, sapo kan hyr n uj pr t’u freskuar. Viktimat jan nj 14-vjeare nga Ksamili dhe nj 17-vjear nga Kavaja.


Ngjarja e par ka ndodhur mesditn e s mrkurs kur nj 14-vjeare me banim n Ksamil ka gjetur vdekjen sapo sht hedhur n uj, n nj nga plazhet e qytezs. Ekspertt mjekoligjor kan prcaktuar si shkak t vdekjes s Laura Pashos nga Ksamili atakun kardiak. E shoqruar nga babai i saj, Luani, dhe dy motrat m t mdha, vajza kishte shkuar n plazh, pasi kishte drekuar n shtpi. Msohet se Laura ka qen e para q u hodh n det dhe pas saj do t hynin edhe pjestart e tjer t familjes. N kontaktin e par me ujin vajza ka humbur menjher ndjenjat dhe u ka humbur nga syt familjarve t saj, t cilt shkuan pr ta ndihmuar, por do prpjekje ka qen e kot. Zemra e vajzs kishte pushuar s rrahuri. Nga ekspertiza mjekoligjore u konstatua se kishte psuar atak kardiak. Familja Pasho banon n Ksamil, e ardhur vite m par nga fshati Koman i Tepelens.


Ndrkoh, nj 17-vjear ka gjetur vdekjen n pishinn e nj resorti privat n Kavaj. Ngjarja ka ndodhur rreth ors 14:20 t s mrkurs, kur adoleshenti ka mbetur n uj ndrsa personat q i shkuan n ndihm konstatuan se ai kishte ndrruar jet. Burime nga policia e cila shkoi menjher n vendin e ngjarjes pohuan se viktima sht shtetasi Ariol Kastrati 17 vje. Ai ka qen duke u lar n pishinn e resortit ku prej orve t mngjesit kishte shkuar s bashku me disa bashkmoshatar t tij.
#