25 abonent me fat t “Eagle Mobile” do t ken mundsi t ndjekin finalen e Botrorit “Afrika e Jugut 2010” n Johanesburg, m dat 11 korrik 2010. Pr her t par nj kompani shqiptare mundson ndjekjen drejtprdrejt nga stadiumi, t nj prej evenimenteve m t mdha n bot me nj bilet t klasit t par. “Eagle Mobile” vazhdon t jet kompania e cila sjell risi dhe vlerson dshirat e abonentve t saj. Drejtori i Divizionit t Komunikimit me Tregun n “Eagle Mobile”, z. Mustafa Kusata, thot se abonentt “Eagle” i pret nj pushim si ndrr. “M dat 11 korrik n finalen e madhe t botrorit n Johanesburg ata do t ken mundsin dhe fatin t shohim organizimin m gjigant t bots dhe yjet e futbollit n “Soccer City Stadium”, nga vendet m t mirat t ndara vetm pr ta. Me programin tarifor “Riniring Eagle Mobile” jo vetm q hodhi themelet e nj konkurrence t vrtet, por me an t saj 1000 abonent “Eagle” drguam n koncertin e Madons n Budva. Ndrsa tani, me tarifn e rinovuar “Super Riniring”, t gjith prdoruesin shijojn pafundsin e liris s komunikimit dhe risit e teknologjis dhe kt “Eagle Mobile” e kurorzon me Finalen e Botrorit 2010. Ndrkaq, surprizat e vers do t jen mjaft t knaqshme dhe abonentt “Eagle” do t shohin m konkretisht veantin e t qenit pjestar i EM. Me “Super Riniring” do t bjm q do prdorues “Eagle” t shijoj m t mirn, q t tjert as q e kan menduar. “Eagle Mobile”, “Super Rining” nuk ngjan me asgj tjetr”. T gjith abonentt “Eagle” me parapages dhe ata q zotrojn nj numr individual me kontrat do t ken mundsi q t marrin pjes n nj shorte nga ku do t przgjidhen 25 fitues. Fushata q ka nisur m dat 2 maj 2010 dhe prfundon m 16 qershor 2010, u jep mundsi abonentve me parapages q t jen pjes e shorteut, duke
t paktn nj rimbushje prej 800 lek (me TVSH) dhe t mbledhin pik nga rimbushjet e tyre. Pjesmarrsi i przgjedhur duhet t paraqitet me pasaportn prkatse nga 21 deri n 23 qershor 2010 pran “Eagle Mobile”. 10 nga 25 abonentt fitues do t’i prkasin programit individual me kontrat, 15 t tjert do t zgjidhen nga programi me parapages, ndrkoh q regjistrimi n kt fushat do t jet falas. T gjith fituesit do t prfitojn: vizn, pagesn prkatse t vizs dhe sigurimin e jets, shpenzimin e udhtimit vajtje-ardhje Shqipri-Afrik e Jugut, 3 net akomodim n hotel n Afrikn e Jugut, akomodim q prfshin mngjesin, nj bilet t klasit t par t Botrorit 2010, nj nat akomodim n Stamboll gjat rrugs s kthimit n Shqipri, ku prfshihet darka dhe mngjesi. Gjithashtu, nga pjesmarrja jan t prjashtuar abonentt nn moshn 18 vje. Fituesit nuk mund ta delegojn t drejtn e tyre. Emrat e tyre do t publikohen n dat 19 qershor n shtypin e shkruar, si dhe to t kontaktohen nga vet kompania “Eagle Mobile”. Shnim: N kt fushat nuk prfshihen punonjsit e “Eagle Mobile” dhe pjestart e familjeve t tyre. Po ashtu nuk prfshihen edhe ata t programit me kontrat t biznesit.