Shefja e grupit parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi ka thënë se do jetë pjesë e protestës e cila do të mbahet nesër.
Ajo këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook ku ka shkruar se: “Në Kosovë futen në grevë për të mbrojtur atë që është e tyre, për Trepçen simbol i rezistences dhe ëndrrës për zhvillimin e Kosovës shtet. Andaj u'a kemi borxh t'i përkrahim në kërkesen e tyre të drejtë”.

AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"};


Lexoni postimin e plotë të saj:
‪#‎PerTrepcenMeMinatoret‬

‪#‎NePerkrahjeTeNenave‬

‪#‎BashkeNeProteste‬

Minatoret nëpër botë futen në grevë për të kërkuar paga më të mëdha dhe kushte më të mira. Ndërsa në Kosovë futen në grevë për të mbrojtur atë që është e tyre, për Trepçen simbol i rezistences dhe ëndrrës për zhvillimin e Kosovës shtet. Andaj u'a kemi borxh t'i përkrahim në kërkesen e tyre të drejtë.

Për Trepçen me minatorët dhe në përkrahje të nënave, kunder Jabllanoviçit, do të jem të Shtunen në ora 14:00 në PROTESTË.