Transmetuar me 04042014 - 2045
Laze Hashorva
Lajme te lidhuraGjirokaster mesuesi i ve flaken vetes brenda ne shkolle FOTOT


Intervistoi Klodiana KotorriNOAalbr
br
Une do djeg veten Pas ketyre fjaleve profesori i lendes se Hidroes Laze Hashorva ka lyer fytyren me benzine dhe me pas ka ndezur cakmakun Ngjarja ndodhi ne sy te drejtorit te shkolles profesionale Thoma Papapano ne Gjirokaster rreth ores 0800 te dites se sotmebr
br
Drejtori i shkolles Toma Voda ne nje interviste ekskluzive per agjencine e lajmeve NOAal rrefeu ngjarjen e cila shkaktoi terror ne shkollen profesionale Sipas Vodes profesori nuk eshte kercenuar asnjehere per largim nga punabr
br
Ai u shpreh se prej disa kohesh Hashorva kishte shfaqur crregullim te ekuilibrit mendor Nderkohe mesohet se 60-vjecari ka pesuar djegie ne fytyre dhe ne pjesen e kraharorit Aktualisht ai ndodhet ne spitalin Nene Tereza ne Tirane jashte rrezikut per jetenbr
br
NOAal - Zoti Voda si ndodhi ngjarjabr
br
Voda -Rreth ores 0745 te mengjesit te sotem kur ende nuk kishte filluar mesimi professor Laze Hashorva me kerkoi takim I thashe qe do te pres ne zyre sapo te hyjne nxenesit ne mesim Rreth ores 0755 e njoftova te vinte ne zyre per ta takuar por ai nuk erdhi Zbriti ne katin e pare dhe u ngjit pak minuta me pas i veshur me perparesen e bardhe Tek dera e zyres sime ne katin e dyte te shkolles ndaloi dhe nisi te bertiste se perse ishin larguar nxenesit nga klasa e Hidros ku ai jepte mesim Me pas nisi te fyente jo ne adrese time I kerkova te me tregonte se cfare i kishte ndodhur por ai me tha se do te vras veten Ne kete moment nxori nga xhepi i perpareses nje shishe plastike me benzine dhe nje cakmak U lye ne fytyre dhe ne kraharor dhe ndezi cakmakunbr
br
NOAal - Nderhyte per ta shpetuarbr
br
Voda -Une ndodhesha ne nje distance prej 5 metrash Menjehere i hodha nje pallto dhe i hoqa perparesen ndersa therrisja koleget Ai teksa digjej nisi te renkonte duke thene o i ziu une cbera po vdes Menjehere nderhyne koleget dhe pasi i shuam flaket e nisem menjehere drejt spitali Per ngjarjen njoftova policine dhe Drejtorine Rajonale te Arsimitbr
br
NOAal - Cili mendoni se eshte shkakubr
br
Voda -Prej kohesh profesor Laze ka shfaqur shenja te crregullimit mendor Perfshihej ne konflikte me mesueset Ndersa kolegeve te tij u ishte shprehur se nese do e largonin nga puna do te vriste pese persona dhe me pas do te digjte veten Theksoj se ndaj tij asnjehere nuk ka pasur kercenime per largime nga punabr
br
NOAal - Si sillej professor Laze me nxenesitbr
br
Voda -Nxenesit jane shprehur se ai ishte shume i rrepte dhe shpeshhere bertiste dhe kalonte ne ofendime Profesor Laze punonte ne kete shkolle prej shtate vitesh kkabnoaal

lang enUS

p idlast