PRISHTINE-Kryeministri i Turqise Rexhep Tajip Erdogan vazhdon sot diten e dyte te vizites se tij ne Kosove.
Te merkuren Erdogan tha se dialogu Prishtine-Beograd dhe zgjedhjet e 12 dhjetorit do te ndikojne ne njohjet e reja te Kosoves.

Kryeministri turk po ashtu tha se Turqia eshte e gatshme te luaje cfaredo roli ne bisedimet mes Kosoves dhe Serbise.

Sot Erdogan do te shpallet doktor nderi nga Univerisiteti i Prishtines.

d.b/BalkanWeb