Biznesmeni boshnjak, Damir Fazlli ka pranuar se ka nj miqsi t ngusht me kryeministrin Sali Berisha, por q kjo sipas tij nuk ka ndikuar aspak n lehtsimet pr bizneset q ka hapur n Shqipri. N nj intervist pr TCH, ai ka pohuar se Nuk me duhet te jem mik me zotin Berisha per te patur avantazhe ne biznes. Une mendoj se ligjet ne Shqiperi te hartuara nga qeveria jane te mjaftueshme per cilindo investitor te huaj, per te zhvilluar nje biznes pa qene mik me kryeministrin apo ministra te tjere. Sipas tij, edhe lidhjet q opozita dhe media shqiptare pretendon se ai ka me kunatin e Ministrit t Jashtm, Lulzim Basha, Erion Isufi, nuk jan t tilla si komentohen. Ai sht nj djal i shkatht dhe me potencial. Ka menaxhuar nj nga bizneset e mia n Shqipri. Por ka qen preferenc e tij q t largohet nga puna. Nuk e kam larguar un, ka thn Fazlli.Nga ana tjetr, pyetjes s a ka patur ndonj bashkpunim apo njohje me Mihal Delijorgjin, ai sht prgjigjur se nuk e ka dgjuar asnjher kt emr. Ai mohoi se t jet arrestuar dit m par n Bosnje. Gjat gjith jets time, nuk jam arrestuar asnjher. Prej tre katr ditsh ndodhem n Londr, ka thn Fazlli.