Brazili iu rikthye pergatitjeve pas kualifikimit te mundimshem me Kilin me Neymar qe nuk u stervit me pjesen tjeter te grupit per shkak te demtimit qe pesoi ndaj formacionit te Sampaolitbr
br
Gjendja fizike e yllit te Selecaos ishte tema kryesore e konferences se radhes per shtyp ku foli mesfushori i Manchester Cityt Fernandinhobr
br
Neymar mori nje goditje te forte ne gjurin djathte qe ishte me e ashper se demtimi qe pesoi ne kofshebr
br
Tani eshte nen kujdesin e mjekeve Kaq mund tiu them per Neymar i cili nuk eshte stervitur me grupin Gjithsesi mjeku me tha se nuk do te jete problem per ndeshjen me Kolumbinebr
br
Me pas 29-vjecari u fokusua te sfida me Kolumbine ne cerekfinale te BoteroritDo te jete nje perballje shume e veshtire si ajo me Kilin Nga ky moment nuk mund te flitet me per ndeshje te lehtabr
br
Ne e kemi te qarte qe do te ndeshemi me nje skuader te forte dhe te zgjuar por duhet te tregohemi te afte per ta mposhturbr
br
Zbulimi i Brazil 2014 deri ne keto momente eshte pa dyshim James Rodriguez per te cilin rezervon fjalet me te mira edhe Fernandonhobr
br
Rodriguez po tregon se Monaco i ka shpenzuar me vend parate per ta blere Me sa di une ai fillimisht nuk ka qene ne 11-shen titullare por me pas i tregoi cilesite e tij Ka nje kontroll te mire te topit me kemben e majte si dhe godet rrezikshembr
br
Persa i perket zhgenjimit te tifozeve dhe mediave lokale per lojen qe zhvillon Brazili Fernandinho tha se Selecao eshte e fokusuar per te kaluar ne gjysmefinale ndersa njerezit kane mendimin e tyre qofte i drejte apo i gabuar

lang enUS

p idlastbrbr