Skuadra nga Drenasi , Feronikeli ka arritur që ndeshjen e barazhit me KF Gjilanin ta sigurojë qëndrimin edhe për një sezonë në Raiffeisen Superligën e Kosovës duke e mposhtur atë pas penaltive 4:2 pasi loja e rregullt dhe vazhdimet përfunduan 1:1.
Golin për 0:1 e shënoi për Gjilanin , Venhar Sermaxhaj ,por pas dhjetë minutash, Përparim Osmani shënoi nga një penallti e dyshimtë 1:1, për të barazuar gjithçka./Indeksonline/

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};