Trajneri i Juventusit, Ciro Ferrara premtoi se titulli kampion ne Seria A do te arrihet, nese gjate sezonit Juve arrin dhe sfidon Interin. Zikalterit ndodhen ne krye te klasifikimit dhe per Ferrarren titulli do te arrihet, vetem nese ndalen dhe kalohen ne ndeshjet e metejshme zikalterit e Murinjos. "Interi eshte ekipi qe duhet mundur dhe ne do te perpiqemi deri ne fund te ketij sezoni, per te realizuar kete prioritet", - theksoi trajneri i bardhezinjve, Ciro Ferrarra. Rikthimi i Del Pieros, pas disa demtimeve qe kane shoqeruar kampin juventin, eshte momenti me pozitiv i bardhezinjve ne kete moment, ku Ferrara synon qe te kete rezultate edhe me te mira. "Do te kem Del Pieron, pas nje demtimi. Por edhe te tjeret do te jene ne gjendje qe te luajne, disa ndeshje me vone. Rikthimi i Del Pieros i jep zemer ekipit, per te shenuar rezultate pozitive", - perfundon Ferrara.