Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka kritikuar gjyqtarin e ndeshjes, Mike Dean, pas humbjes së skuadrës së tij nga Chelsea.
Chelsea në Stamford Bridge e mposhti Arsenalin 2:0, ndërsa trajneri Wenger pas ndeshjes, pati kritika të ashpra ndaj gjyqtarit.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


“Nuk do të doja të isha në vend të Mike Dean sonte. Costa është dashur të përjashtohej dy herë. Ai e goditi në fytyrë qëllimisht. Në çdo ndeshje ai acarohet në atë formë dhe shpëton për shkak të dobësive të gjyqtarëve. E dinim para lojës që ai po e kërkonte këtë”, deklaroi Wenger./Indeksonline/