Diego Forlan eshte emri qe mund te lakohet me shume ne merkaton e janarit.

Sipas sportives spanjolle Marca uruguajani eshte ne shitje dhe i eshte ofruar Real Madridit.

Cmimi i vendosur nga Atletico Madrid per sulmuesin eshte sa gjysma e vleres se tij 18 milione eurohellip dhe mbi te gjitha ky cmim eshte i negociueshem.

Quique Sanchez Flores trajneri i Atletico Madrid nuk do ishte pengese ne shitjen e Forlan. Kjo per faktin se marredhenia mes trajnerit dhe sulmuesit nuk eshte nga me te mirat.

Edhe ekipe te tjera si Juventus dhe Tottenham jane te interesuara per blerjen e Forlan ne janar.