Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjeve Holandë – Kili dhe Spanjë – Australi, ndeshje këto të vlefshme për grupin B . 

Holandë – Kili
Formacioni i Holandës: Janmaat, De Vrij, Vlaar, Blind, Wijnaldum, De Jong, Sneijder, Robben, Lens, Kuyt.
Formacioni i Kilit:Isla, Medel, Mena, Jara, Silva, Gutiérrez, Aránguiz, Díaz, Sánchez, Vargas.
Ndeshja Spanjë – Australi
Formacioni i Spanjës: Reina, Juanfran, Albiol, Ramos, Alba, Koke, Alonso, Iniesta, Cazorla, Torres, Villa .
Formacioni i Australisë: Ryan, Davidson, Spiranovic, Leckie, Taggart, Oar, Bozanic, Jedinak (c), McKay,McGowan, Wilkinson. 

(ed.me/BalkanWeb)