Teksa banoret qendrojne ne sallon duke bere biseda te pergjithshme e Franceska nderhyn duke pyetur Gente Te duket i cuditshem Ermali keto dite e ajo pohon. Keto diskutime behen ne prani te Ermalit e Franceska thote se disa kohe ai u be njeri pozitiv por tani eshte afer finales afer cmimit te madh dhe do merret me ato te dyja Francesken e Genten se nuk ka cte beje tjeter. Ermali qendron indiferent ndaj ketyre afirmimeve te vajzave e vetem i degjon.Franceska vazhdon ta ngacmoje Ermalin dhe i thote Qetesohu Ermali me mire do behet ti do ta fitosh BB. Ermali qesh e Franceska shton se duhet ti thote bravo per sjelljen e ketyre diteve por Ermali i kerkon te pushoje se foluri pasi do te degjoje biseden e banoreve.Nderkohe Erioni Liami e Arbri bisedojne per tema te ndryshme qe nga kontratat e sigurimit te jetes pasurise e deri tek vizat dhe leje qendrimit ne shtetet e huaja.Ermali e Franceska vazhdojne te ngacmohen e Ermali i kthen ne ironi fjalet e Franceskes duke i thene Qetesohu ke pasur luhatje keto dite. Franceska i pergjigjet se eshte ai qe ka pasur luhatje e ska nevoje te behet si Ermali pasi eshte mire ne menyren e saj. Ermali pergjigjet se ajo nuk mund te behet si ai dhe po te doje e Franceska perfundon duke thene se Ermali eshte bere nevrik keto dite dhe e ka tepruar duke i nenvleresuar banoret.