Thierry Henry eshte sportisti me i dashur nga tifozet franceze.

Sondazhi i bere nga BVA, u publikua nga "Equipe". Me 42 perqind te preferencave, sulmuesi i Barcellona-s, Juventusit dhe Arsenalit ka lene pas nje tjeter futbollit, Frank Ribery i Bayern Mynih dhe notaren Laure Manaudou.

Ne vendin e katert eshte basketbollisti i NBA, Tony Parker, ndersa per David Trezeguet eshte rezervuar vendi i nente.