Nj shprthim ka tronditur Fush-Krujn n ort e para pas mesnate. Nj sasi tritoli e vendosur n nj prej dyqaneve ku tregtohen celular n kt qytet shprtheu duke shkaktuar dme material, fatmirisht pa lndime n njerz. Policia ka nisur hetimet pr t zbuluar shkaqet dhe autort e ksaj ngjarjeje.