Deputeti Artan Gai i ka dhn prgjigje deputetit demokrat, Flamur Noka, pr akuzat e lshuara nga selia e Kuvendit. “Asnjra prej fjalve t tua nuk e mbulon dot t vrtetn e madhe: Shqiptart tashm e kan kuptuar se jan duke u qeverisur nga nj lukuni pushtetarsh, t etur pr t grabitur me do form e prmes do mundsie t gjitha asetet dhe pronat e shqiptarve”, nnvizoi deputeti Gai. M tutje ai tha se sht pikrisht kjo band t babziturish, ku bjn pjes ministra e deputet, s bashku me vllezr, motra e kunetr makut, q po i vjedhin prdit shqiptart, duke pasuruar do dit e m shum xhepat e tyre. “Duket se deputeti Noka sht
flamurtar i mbrojtjes s motrave Vokshi dhe ministrave Prifti e Bregu. Por aferat korruptive q dalin do dit nga ferra ku rri strukur lepuri i korrupsionit t qeveris Berisha, jan t pajustifikueshme e t pambrojtshme Flamur. Pr gjithka the sot, mund t shkosh dhe ti n prokurori a gjykat, ku mbi 30 shtje presin prgjigje”, tha Gai.
#