Akuzat

“Aldo Lepuri ka rastin t shkoj n prokurori a gjykat ku e presin padit dhe kallzimet tona pr shpifje”. Ky sht prononcimi q lshoi dje Partia Socialiste nprmjet deputetit Artan Gai lidhur me akuzat q kan lshuar s fundmi nj grup deputetsh t Partis Demokratike. Deputeti Gai u bn thirrje demokratve t’i depozitojn akuzat e tyre n prokurori dhe gjykat, ku do t prballen edhe me akuzat q kampi socialist ka depozituar atje pr deputett demokrat. “E vrteta sht se qeveria e Sali Berishs sht kthyer kryekput n shkurren ku fryhen dhe ushqehen lepujt e korrupsionit. T jet i sigurt, jo vetm Sali Berisha apo Aldo Lepuri, por dhe t gjith lepujt e korrupsionit t ktij pushteti, se kjo ferr e korrupsionit do t shkulet njher e mir nga shqiptart prmes fuqis s ndryshimit”, sht shprehur deputeti Gai. Deputeti i PS sht shprehur se qeveria e Sali Berishs sht shndrruar n folen m produktive t korrupsionit n vend. Gai duke theksuar se jan nj grup deputetsh t PD t cilt duhet t paraqiten n gjykat e prokurori pr shpifjet e tyre, u shpreh se Sali Berishs i ka hyr lepuri n bark pr shkak t fakteve t dokumentuara q denoncon do dit opozita.
#