Reagimi

Deputeti socialist, Artan Gai, krkoi dje nj prgjigje sqaruese nga ministri Dritan Prifti pr tri shtje korrupsioni q selia roz ka ngritur zrin ditt e fundit. “Dgjuam ministrin Prifti, i cili vazhdon t mos jap asnj prgjigje ndaj asnj prej akuzave q rndojn personalisht mbi t, por edhe mbi motrat Vokshi dhe kolegen e tij, ministren e Integrimit, Bregu. Sot, Dritan Prifti duhet t ishte shprehur edhe mbi skandalin e manipulimit t t dhnave n Qendrn e Regjistrimit t bizneseve me urdhr t Majlinda Bregut. Por, edhe pse ka n varsi direkte kt institucion, Dritan Prifti heshti dhe nuk guxoi t fliste”, tha Gai. PO kshtu, deputeti Gai krkoi sqarime nga ministri Prifti pr tri shtje t artikuluara shpesh n selin roz: shtjen “Prifti”, shtja “Bregu” dhe shtja “Vokshi”.
Deputeti socialist tha n prononcimin pr mediat, se n rastin e koncesioneve t denoncuara, njerz t afrt t lidhur me pushtetin u kan rrmbyer shqiptarve n mnyr t padrejt pasurit publike, duke shfrytzuar lidhjet me pushtetin.


“I kujtojm edhe njher ministrit t Ekonomis se problemi nuk qndron te fakti q motrat, bashkshortt, bashkjetuesit, kunetrit e shpeshher si n rastin e Dritan Priftit edhe vet ministrat, prfshihen n biznes”, tha Gai.
#