Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, thotë se sulmuesi Alexandre Pato dhe trajneri Leonardo do të mbeten në San Siro edhe për sezonin e ardhshëm. Mediat spekulojnë se të dy brazilianët mund të largohen nga Milani në fund të sezonit. Leonardo është përmendur se mund të marrë nën drejtim kombëtaren e Brazilit ndërsa Alexandre Pato është çak i Real Madridit dhe Chelseat. Por zëvendës-presidenti i Milanit, Adriano Galliani, ka thënë se asnjëri prej tyre nuk do të largohet nga San Siro. "Pato sapo ka rinovuar marrëveshjen deri në vitin 2014 dhe ai do të mbetet po ashtu në Milan si edhe trajneri Leonardo", ka thënë Galliani.