Akuza

Ngjarjet e shumta q kan ndodhur kt ver n kryeqytet vazhdojn t jen pa autor. Njra prej tyre sht grabitja e nj banke private pran Rrugs s Kavajs, ku autort kan mundur t marrin prej saj nj shum prej 15 mij eurosh dhe m pas, n mes t dits, jan larguar me motor. shtja u hetua fillimisht nga njsit operacionale t Policis s Tirans dhe aktualisht, sipas tyre, nuk ka nj autor t dyshuar. Hetimet po prqendrohen n gjetjen e t dhnave dhe gjurmve q lna n vendngjarje, t cilat do t krahasohen n grabitje t tjera t bankave. Megjithat, ky proces do koh dhe autort vazhdojn t jen t lir. Burime nga Prokuroria e Tirans than se ende materialet nuk kan mbrritur te prokurort e gatshm, q n kt rast do t jepnin ndihm juridike pr shtje t tilla.
#