Rrjetet sociale:

Barcelona, kampionia në fuqi e Europës, duhet të përballet edhe me të ftohin rus kur të përballet të mërkurën me Rubin Kazan në Tatarstan, në ndeshjen e Ligës së Kampioneve në Grupin F. “Nëse nuk do të lëvizim shpejt ne do të ngrijmë në fushë”, - tha Guardiola. Temperatura është midis -5 dhe -10 gradë. Rubin Kazan fitoi ndeshjen e parë në Barcelonë 2-1. “Është një ndeshje e rëndësishme për ne”, - tha Guardiola. “Në ndeshjen e parë Rubin e meritoi fitoren”.

Numri i klikimeve - 229
  E Marte, 03 Nentor 2009