Astrit Haraqija, njëri nga themeluesit e “Listës Ibrahim Rugova” dhe ish zv/ministër i Ekonomisë, ka dalë kundër ish bashkëpartiakut të tij, Dardan Gashi i cili ka aderuar në AKR.
Ai për Indeksonline ka thënë se “Lista...” nuk ka aderuar në AKR, por vetëm Gashi.

AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"};


“Lista nuk ka shkuar në AKR, por vetëm Dardani (Gashi). Ne e votojmë LDK-në, sepse jemi pjesë (fraksion) i saj”, ka thënë ai. Sipas tij, ai është shef në “Listën Ibrahim Rugova”. /Indeksonline/