var fbShare url httpvizionplusalinter-cfare-shkaterrimi-ne-napolisize smallbrbrTre gola tre pike dhe nje fitore e rendesishme per Napolin ne prag te nje sfide shume te rendesishme per te ardhmen ne Champions League Ne javen e 15 te kampionatit italian skuadra e Maurizio Sarrit shpartalloi Inter 3-0 ne nje ndeshje perfekte ku nuk i la hapesira kundershtarit qe nga ana e tij reagoi shume pak per te hapur ndeshjen Nje sfide e filluar ne menyren me te mire ne San Paolo ku qe ne minuten e 2 Zielinski kaloi ne avantazh vendasit Tre minuta me vone perballe nje skuadre nen shok te zotet e shtepise gjeten perseri me lehtesi rrjeten e portes se mbrojtur nga Handanovic kete here me Hamshik Inter provoi te kunderpergjigjej me Ikardin por Reina u tregua i vemendshem Gjithesesi reagimi zikalter nuk prodhoi efektin e kerkuar nderkohe qe prapavija nje nga me te dobetat ne vitet e fundit ishte ne rrezik te vazhdueshem Me fillimin e pjeses se dyte skuadra e Piolit u detyrua te heqe edhe njehere topin nga rrjeta ku kete here protagonist ishte Insigne Ne avantazh te tre golave napolitanet administruan rezultatin te cilin edhe mund ta kishin thelluar nese Hamshik dhe Gabiadini do te kishin konkretizuar rastet e krijuara Ne te kundert Candreva provoi edhe njehere reflekset e Reines Perisic nuk gjeti porten ne finale qe gjithesi shume do te kishte ndryshuar per zikalterit ne nje mbremje te erret Nje rruge e gjate epr teknikun e ri te Inter me 10 gola te pesuar ne kater takimet e fundit duke perfshire edhe Evropen Humbja e 6 sezonale ne kampionat dhe vendi i 8 ne renditje 12 pike me pak se kryesuesit e Juventus Nderkohe mbrojtesi i kombetares Elseid Hysaj beri nje ndeshje te mire me Napolin deri ne minuten e 61 kur doli nga fusha i demtuarbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br