Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjeve Itali – Uruguai dhe Kosta Rikë - Angli, ndeshje këto të vlefshme për grupin D.
Formacionet: Itali – Uruguai

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Itali: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Marchisio, Verratti, Pirlo, Darmian; Balotelli, Immobile.
Uruguai: Muslera; Caceres, Gimenez, Godin, A.Pereira; Gonzalez, Arevalo Rios, Rodriguez, Lodeiro; Cavani, Suarez.
Formacionet : Kosta Rikë - Angli
Kosta Rika: Navas; Gonzalez, Miller, Duarte, Gamboa; Diaz, Tejeda, Borges; Ruiz; Campbell, Brenes.
Angli: Foster; Smalling, Jones Cahill, Shaw; Wilshere, Lampard, Milner; Lallana, Barkley; Sturridge.
Të dy këto ndeshje fillojnë nga ora 18:00./Indeksonline/