Amulli dhe panik pr familjart e kngetarit James Brown q ndrroi jet para 4 vjetsh n moshen 73 vjecare.

“Trupi i babait tim sht zhdukur”, shprehet vajza e tij, LaRhonda Pettit ne “Daily Mail”, duke hedhur hije dyshimi pr vendndodhjen e eshtrave t kengetarit, vdekja e t cilit mendohet se u shkaktua nga nj pneumoni n mushkri.

“Jam e bindur se n kt histori ka dicka q nuk shkon. Ka mijra t dyshuar pr vdekjen e tij dhe mnyra e vetme pr t zbardhur shkaqet e vrteta t vdekjes sht autopsia. Nuk arrij ta kuptoj pse nuk sht
nj gj e till m prpara”, shton ajo.

N vijim vajza pranon se i ati prdorte droga t jashtligjshme, por shtoi se ishin ilace kundr dhimbjes. LaRhonda Pettit sht nj prej 12 femijv q pas vdekjes s Brawn ka konfirmuar se sht fmija i jashtligjshm i kngtarit.