(ALBANIA SPORT) – Pogradeci triumfoi 2-0 kundër Luftëtarit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të të Kategorisë së Parë dhe të zhvilluar në stadiumin “Skënderbeu” të Korçës.

Golat për formacionin e Ylli Cekicit mbajnë firmat e Isa Eminazerit  në të 45’*2 (goli i tij i dytë sezonal) dhe zëvendësuesit Albi Cekici në 90’+2 (goli i tij i parë sezonal).

Pogradeci me fitoren ndaj Luftëtarit (e 9-ta sezonale) u ngjit në kuotën e 31 pikëve, po aq sa Ada e vendit të katërt.

Takimi i radhës për Pogradecin është ai në transfertë kundër Kamzës, ndërkohë që Luftëtari (22 pikë) do të presë në shtëpi fqinjin e tij, Memaliaj (14 pikë)-

Kategoria e Parë
Java 18

13.02.2010, 14:00
Ada-Lushnja
Turbina-Elbasani
Bylis-Burreli
Besëlidhja-Gramshi
Sopoti-Partizani
Bilishti-Skrapari

14.02.2010, 14:00
Kamza-Pogradeci
Luftëtari-Memaliaj

RENDITJA
1.    Bylis 41
2.    Lushnja 35
3.    Elbasani 35
4.    Ada 31
5.    Pogradeci 31
6.    Kamza 30
7.    Burreli 24
8.    Partizani 23
9.    Luftëtari 22
10.    Gramshi 20
11.    Bilishti Sport 20
12.    Besëlidhja 15
13.    Turbina 15
14.    Memaliaj 14
15.    Sopoti 10
16.    Skrapari 9

Golashënuesit e
Kategorisë së Parë

12 gola: Bubeqi (Lushnja)
10 gola: Hamzaj (Bylis)
9 gola: Përfati (Ada)
8 gola: Allamani (Bilishti Sport);

7 gola: Gini (Ada); Kafazi (Turbina); K.Dalipi (Kamza); Karapici (Partizani); E.Dalipi (Elbasani)

6 gola: Tanushi (Burreli)

5 gola: Shkoza (Luftëtari); Stoja (Luftëtari); Pustina (Luftëtari); K.Arbri (Lushnja); Grishi (Besëlidhja); Lamnica (Pogradeci 4/Besëlidhja 1);

4 gola: Dimo (Bylis); Rraboshta (Elbasani); Hyshmeri (Elbasani); A.Hajdari (Ada); Stojku (Gramshi); Byzhyti (Lushnja); Pashaj (Partizani); Ymeri (Skrapari); Gjoka (Burreli); Toma (Besëlidhja); Ceno (Gramshi)

3 gola: E.Gega (Besëlidhja); Pengu (Pogradeci); Jahaj (Pogradeci); B.Pepa (Lushnja); Veleshnja (Skrapari); Pjetrani (Burreli); Xhetani (Burreli); Shytani (Ada); V.Pepa (Ada); Nika (Ada); Doçi (Ada); Asllani (Partizani); Rustem (Bilishti Sport); Metaj (Turbina); Kotorri (Turbina); Gjokeja (Kamza); Gega (Bylis); Ramazani (Elbasani); Kuçi (Elbasani)

2 gola: P.Arbri (Bylis); Kule (Bylis); E.Koreshi (Lushnja) G.Cela (Lushnja); Alcani (Lushnja); Radaj (Burreli); Kapaj (Kamza/Partizani); E.Cerepi (Kamza); E.Tafaj (Kamza); Bokotola (Turbina); Kulli (Besëlidhja); Gruda (Besëlidhja); Sh.Hajdari (Sopoti); Guri (Skrapari); Kreka (Pogradeci); Eminhazeri (Pogradeci); Elmazi (Pogradeci); Tiko (Bilishti Sport); Seferi (Memaliaj); Ceka (Memaliaj); M.Basriu (Gramshi).

1 gol: Malasi (Bylis); Akamba (Bylis); Kepi (Bylis); Bejzade (Partizani); Sulçe (Partizani); Bakalli (Partizani); Dashi (Partizani); Sheta (Partizani); Topi (Lushnja); A.Mehmetaj (Elbasani); Merxha (Elbasani); Dervishi (Partizani); Baze (Kamza); Kryemadhi (Kamza); Blloku (Kamza); Tetova (Kamza); D.Rroshi (Turbina); Tula (Ada); Lika (Ada); Shalari (Luftëtari); Zharkalliu (Luftëtari); Gaxhaj (Luftëtari); Sinani (Luftëtari); Hoxha (Besëlidhja); Shulke (Sopoti); Lezi (Sopoti); Zylyftari (Sopoti); Zguro (Sopoti); K.Karaj (Sopoti); E.Mehmetaj (Sopoti); Ejupi (Sopoti); Lame (Skrapari); Veliu (Skrapari); Alushi (Skrapari); Loli (Skrapari); Cela (Pogradeci); Drazhanin (Pogradeci); Molla (Pogradeci); K.Cerepi (Pogradeci); Cekici (Pogradeci); Biba (Bilishti Sport); Miliç (Bilishti Sport); Bullgari (Memaliaj); Malasi (Memaliaj); Zhupa (Memaliaj); Kalemi (Memaliaj); Brahimi (Memaliaj); Auia (Gramshi); Udeke (Gramshi); Trashi (Gramshi); Cekrezi (Gramshi).

Autogola: Laze (Luftëtari); Malasi (Memaliaj); Lame (Skrapari); Drabaj (Bilishti Sport); Hoxha (Sopoti)
Burimi: Albania-sport.comE Premte, 12 Shkurt 2010


 
Shto dhe ti komentin tendEmri dhe e-maili