Lushnja (38 pikë) pas fitores 1-0 ndaj një rivali direkt si Kamza, do të luajë kundër në Pogradec (32 pikë), ndaj një tjetër pretendenti për katër vendet e para, e që vjen në përballjen kundër lushnjarëve të Artan Banos pas humbjes 2-0 me Elbasanin. Trajneri i Pogradecit, Ylli Çekiçi, deklaroi qartë: “Me Lushnjën u rikthehemi fitoreve”. Kundërpëgjigjia e mbrojtësit të Lushnjës, Enrik Dima: “Nuk gabojmë më”. Takimi do të luhet ditën e hënë në stadiumin e qytetit të Korçës.


KATEGORIA E PARË

JAVA XX, 27 shkurt 2010


Kamza-Elbasani

Turbina-Memaliaj

Luftëtari-Burreli

Ada-Gramshi

Besëlidhja-Partizani

Bylis-Skrapari

Sopoti-Bilisht Sport

Pogradeci-Lushnja (te henen)
RENDITJA

1 Bylis 19 47

2 Lushnja 19 38

3 Elbasani 18 38

4 Ada` 19 34

5 Pogradeci 19 32

6 Kamza 19 31

7 Partizani 18 29

8 Burreli 17 24

9 Luftëtari 19 23

10 Bilishti S. 17 23

11 Gramshi 19 21

12 Besëlidhja 19 27

13 Memaliaj 19 17

14 Turbina 17 15

15 Skrapari 18 12

16 Sopoti 18 10


Burimi: Albania-sport.com
Kliko per te na ndjekur ne Twitter

E Premte, 26 Shkurt 2010
Shto dhe ti komentin tendEmri dhe e-maili