(www.albania-sport.com) – Të shtunën (20 shkurt) dhe të dielën (21 shkurt) do të luhen gjashtë ndeshjet e fundit të fazës së dytë të Kategorisë Superiore (Java 22). Kjo javë është shumë e rëndësishme sidomos skuadrat që renditen në mesin e tabelës, pasi klasifikimi i fazës së dytë do të përcaktojë edhe numrat që do të mbajnë ekipet të hartimin e kalendarit të fazës së tretë dhe të fundit. Gjithsesi, Dinamo e Besa, janë numrat 1 dhe 2 të renditjes dhe do të përballen midis tyre në javën e fundit.KATEGORIA SUPERIORE

JAVA 2220.02.2010

13:00 Besa-Teuta

14:00 Gramozi-Vllaznia

14:00 Tirana-Laçi21.02.2010

13:00 Apolonia-Dinamo

14:00 Flamurtari-Kastrioti

14:00 Skënderbeu-ShkumbiniV Skuadra ND F B H GSH GP +/- Pike

1 KS Dinamo 21 17 3 1 39 15 24 54

2 KS Besa 21 11 6 4 20 11 9 39

3 KF Tirana 21 9 5 7 22 17 5 32

4 KF Laçi 21 8 7 6 22 20 2 31

5 KS Shkumbini 21 9 3 9 24 22 2 30

6 KS Teuta 20 9 2 9 20 23 -3 29

7 KS Kastrioti 21 7 5 9 19 21 -2 26

8 KS Apolonia 21 7 5 9 26 28 -2 26

9 KS Vllaznia 21 7 4 10 22 28 -6 25

10 KS Flamurtari 21 5 6 10 21 26 -5 21

11 KS Gramozi 21 4 6 11 12 25 -13 18

12 KS Skënderbeu 20 3 6 11 19 30 -11 15


Burimi: Albania-sport.com
E Premte, 19 Shkurt 2010
Shto dhe ti komentin tendEmri dhe e-maili