Pas turperimit ne Ligen e Kampioneve, Juventusi ka marre nje tjeter goditje, kete here ne Serie A.

Skuadra e Ferrares eshte mundur 3-1 nga Bari, duke konfirmuar se eshte ne krize. Vendasit kaluan te paret ne avantazh me Mexhorini ne minuten e shtate. Por Juventus reagoi shpjet dhe 16 minuta me vone barazon me me David Trezege. Gjithsesi ky barazim nuk e ndali Barin qe perballe torinezeve zhvilloi nje ndeshje perfekte.

Ne fundin e pjeses se pare, Bari fitoi nje 11 metersh me Barreto, i cili e ekzekutoi sakte ate. Ne pjesen e dyte Juventus kerkoi me cdo kusht golin e barazimit dhe rastin me te paster e pati kur fitoi nje 11 metersh me Groson por qe u shperdorua nga Diego.

9 minuta nga fundi i ndeshjes Bari shenoi edhe golin e trete me ish juventinin Almiron duke e vulosur perfundimisht kete fitore qe e con ne kuoten e 24 pikeve.