Drejtori i Prgjithshm i KESH-it, Gjergj Bojaxhi, tha sot pr mediat se pr sezonin e festave t fundvitit do t ket reduktim pothuajse total t kufizimeve, me prjashtim t rasteve t avarive nga mbingarkesa n rrjet n zona t caktuara. Sipas tij, KESH ka disa dit q e ka filluar kt praktik dhe do ta vazhdoj pr gjat gjith sezonit t festave.Gjergj Bojaxhi, tha gjithashtu se "me reshjet e dy muajve t fundit, situata hidrike sht prmirsuar n mnyr t ndjeshme"."sht hert pr t thn se far situate do t kemi n vitin 2008, por padyshim, do t jemi n gjendje shum m t mir hidrike dhe n furnizimin me energji elektrike n krahasim me vitin 2007, prfundoi Bojaxhi.