Kakavije 31 dhjetor 2014 NOAal- 41 klandestine nga Siria jane bllokuar nga Policia Kufitare e Kakavijesbr
br
Rreth ores 0300  te mengjesit te sotem efektivet e policise qe kryen patrullim ne kufirin jeshil poshte fshatit Peshkepi e Gline zbuluan dhe bllokuan 41 klandestinet ne mesin e tyre kater gra dhe tre femijebr
br
Mesohet se klandestinet kishin hyre ilegalisht nepermjet kufirit jeshil me shtetin grek gjate oreve te mbremjes me destinacion Malin e Zibr
br
Klandestinet jane shoqeruar ne Piken e Kalimit Kufitar Kakavije ku jane trajtuar me ushqim dhe jane sistemuar ne ambiente me ngrohjebr
br
Aktualisht vijon puna nga Specialistet e Sektorit te Migracionit ne Drejtorine Rajonale per Kufirin dhe Migracionin Gjirokaster per rikthimin vullnetar te tyreaynoaalbr
br
Komentoni mbi kete lajm me poshte Nese keni dicka per te raportuar mbi kete teme na shkruani tek prnoaal


lang enUS

p idlastbrbr